Akademia Pracownika Socjalnego- OPS Wawer

Na przełomie października i listopada 30 Pracowników Socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Wawrze wzięło udział w specjalnie przygotowanej dla nich: „Akademii Pracownika Socjalnego”, która skoncentrowała się na dwóch zagadnieniach:

1 blok:

Zapoznanie z charakterystyką podstawowych zaburzeń i chorób psychicznych(psychoz, schizofrenii, depresji, otępień, chorób wieku podeszłego, opieka nad szczególnymi grupami pacjentów i ich rodzinami.

Cele:

• Jak rozmawiać i pomagać osobom z zaburzeniami psychicznymi ?
  • Współpraca z pacjentem i jego rodziną,
  • Sytuacje trudne.

2 blok:

Stres zawodowy w zawodach szczególnych i trudnych. Jak sobie radzić żeby pracować
i szczęśliwie, a żeby praca przynosiła każdego dnia radość i satysfakcję?

Cele:

• Nauczenie się rozpoznawania objawów stresu u siebie i poznanie różnych sposobów radzenia sobie z tymi objawami, zdobycie wiedzy na temat,
  • Zapobiegania niektórym sytuacjom, w których stres może przejąć nad nami,
  • Kontrola, poznanie sposobów na poprawę nastroju,
  • Stres a wypalenie zawodowe.

Szkolenie przygotowane było na podstawie szczegółowej analizy, a zatem odpowiadało na potrzeby Pracowników OPS w 100 procentach.