• Potrzebujesz pomocy napisz: e-mail: pomoc@fundacjaart.pl

  lub poradnia@fundacjaart.pl

  Możesz również zadzwonić: 885 55 22 22

 • Menu

  Bezpieczny powrót do szkoły 2014

  ZMIANA:
  NAJBLIŻSZE ZAJĘCIA:”BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY” ODBĘDĄ SIĘ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 84 W WARSZAWIE UL. RADZYMIŃSKA 227

  http://sp84.waw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=59

   

  Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, na którym nie może zabraknąć Twojego dziecka. Powrót do szkoły bywa trudny. Chcemy, aby podczas tych spotkań Twoje dziecko zmierzyło się z samym sobą, nabyło pewności siebie. Nadrzędnym celem tych spotkań jest jednak zrozumienie zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji, zarówno w szkole, na podwórku, ale również w domu.

   

   Spotkanie będzie złożone z dwóch programów:

  1. Program Ultimate Krav Maga (UKM) dla dzieci ( Kadeci) i młodzieży ( Rekruci) to przekrojowy, ogólnorozwojowy, dynamiczny trening realistycznej samoobrony. Motywuje do podnoszenia poziomu sprawności ciała i pozwala wykształcić cechy, umiejętności i kompetencje społeczne, które pomogą w codziennym życiu. Pozytywne nastawienie, siła, pewność siebie, a zarazem skromność i dyscyplina uczynią z Waszych dzieci zwycięzców nie tylko na treningu, ale przede wszystkim w życiu. Naszym celem jest pomóc dzieciom stać się bardziej dojrzałymi, szczęśliwymi i pełnymi osobami, prawdziwymi zwycięzcami. Szacunek i koncentracja, sportowe zachowanie i praca zespołowa, trzeźwa ocena rzeczywistości i zdrowy rozsądek – to elementy, na które szczególny nacisk kładzie UKM.

  Instruktorzy UKM nauczą Twoje dziecko jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, dbałość o ciało i jego kondycję, wzbogacanie możliwości umysłowych, budowanie silnego charakteru i pozytywne nastawienie. Nauczą je wyznaczania zdań, strategii motywacji, sposobów radzenia sobie ze stresem w szkole, przełamywania wstydu i budowania poczucia własnej wartości. Twoje dziecko będzie się dobrze bawiło i wiele się nauczy.

   

  2. Masz tylko 4 minuty, aby uratować życie- praktyczne zasady pierwszej pomocy.

  Pierwsza pomoc dla dzieci i młodzieży, to program opracowany na bazie doświadczeń w realizacji zajęć w szkołach i przedszkolach. Dynamiczny, intensywny bardzo praktyczny kurs realizowany przez doświadczonych instruktorów – ratowników medycznych, którzy na co dzień pracują w jednostkach Państwowego Ratownictwa Medycznego. Każdy ma obowiązek udzielania pierwszej pomocy, a im wcześniej rozpoczniemy edukację w tym zakresie, tym więcej osób mamy szansę uratować. Dzieci i młodzież chętniej niż dorośli reagują w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, gdyż nauczone prostych zachowań nie boją się reagować. Instruktorzy aszmed.pl nauczą Twoje dziecko jak prawidłowo rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia życia, wezwać pomoc i rozpocząć działania ratownicze.

  Instruktorzy Pierwszej Pomocy przekażą Twojemu dziecku: że kluczowym elementem w ratownictwie jest BEZPIECZEŃSTWO. Ratownicy kładą ogromny nacisk na rozpoznawanie zagrożeń i unikanie sytuacji niebezpiecznych. Kolejnym elementem szkolenia jest prawidłowe wzywanie pomocy. Nauka numerów alarmowych i właściwej rozmowy z dyspozytorem. Edukacja w zakresie ważności numerów alarmowych i podkreślenie, że nie służą one do zabawy. Następnie młodzi kursanci posiądą umiejętności z zakresu oceny przytomności, oddechu i resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ostatnim ćwiczonym elementem jest układanie nieprzytomnej osoby w pozycji bezpiecznej.

  Z takimi umiejętnościami dzieci i młodzież mogą świecić przykładem troski o bezpieczeństwo i odpowiedzialność za innych. 

   Terminy:  7.09, 14.09, 21.09, 28.09

   Wstęp dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

  Harmonogram spotkań:

  10:00-11:00-  Program Ultimate Krav Maga dla dzieci UKM Kadeci ( 6-12 lat) i młodzieży UKM Rekruci (12-16 lat)

  11:00-12:00-  Program Ultimate Krav Maga dla dzieci UKM Kadeci ( 6-12 lat) i młodzieży UKM Rekruci (12-16 lat)

  12:00- 13.30- Pierwsza Pomoc to tylko hasło? Nie! Jej znajomość może uratować życie Tobie lub Twoim Bliskim.

  Partnerzy spotkań:

  logo_fa-550x310asz3a4f58d4589c1691ca

 • Aktualności

  Zakończenie działań związanych z poradnią e-mailową.

  Uprzejmie informujemy, iż działalność poradni mailowej zostaje zamknięta z dniem 01.10.2019r. Przypominamy, że wsparcie i poradnictwo w zakresie [...]

  Nie zwlekaj – zadbaj o swoje sprawy.

  Nasza sytuacja prawna często odbija się na nas równie silnie, jak sytuacja zdrowotna. Warto pamiętać, że podobnie jak na wizytę do lekarza, [...]

  Fundacja A.R.T. poszukuje 2 osób na płatny staż z możliwością zatrudnienia

  Fundacja A.R.T., w związku z otrzymaniem dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, w Priorytecie 1a „Wsparcie działań [...]

  Postaw na solidne fundamenty- Fundacja A.R.T. z dofinansowaniem w PROO 2019-2021

  Fundacja A.R.T. otrzymała dofinansowanie wniosku „WARTo postawić na solidne fundamenty” złożonego w ramach Konkursu ogłoszonego przez Narodowy [...]

 • Facebook
  Twitter
  INSTAGRAM