Edukacyjno-relaksacyjny wyjazd Seniorów do Uniejowa 30.07.2018

Projekt „Seniorzy wiele warci”  na półmetku. Dobiega końca I część planowych zadań realizowanych w ramach wspólnego projektu Fundacji A.R.T.  i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, adresowanego do zamieszkujących na terenie Warszawy, a zwłaszcza Pragi-Północ, osób w wieku 60+ .

Szeroka propozycja warsztatów realizowanych przez Fundację A.R.T. skupiona jest na zapoznaniu seniorów z procesem starzenia, zmianami jakie zachodzą w organizmie oraz na tym, jak wykorzystywać swój potencjał i wiedzę w tym wieku. Warsztaty grupowe („Jesteś wiele wart”, „Wspomnień czar”, „Pasja życia”, „Wiem, że zdrowo jem”) tworzą przestrzeń dla budowania relacji, poznania siebie i pozytywnego podejścia do procesu starzenia co jest ich niezaprzeczalna wartością dodaną.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej dba o aktywną stronę projektu. Zapewnia seniorom możliwość wspólnych wyjść, spacerów, ćwiczeń usprawniających aktywność ruchową. Ponadto, wykorzystując wyposażenie Klubu Alternatywnego, będzie stymulował sprawność intelektualną i społeczną seniorów.

Wyjazd do Uniejowa był zatem podsumowaniem i relaksem dla naszych uczestniczek. W wyjeździe wzięło udział 33 osoby. Zaczęliśmy od basenu, byliśmy naprawdę mile zaskoczeni kondycją Pań… oj mamy się od kogo uczyć:-) Następnie zwiedzaliśmy zamek w Uniejowie i tutaj uczestniczki bez problemu z baszty (350 schodów) podziwiały panoramę miasteczka. W trakcie warsztatów „Jesteś wiele wart” porozmawialiśmy o relacjach, w tym relacjach trudnych, przemocowych. Jak się przed nimi obronić i jak można zareagować, aby zadbać o siebie. Uczestnicy są świadomi i mają teoretyczne podstawy, natomiast w praktyce potrzebują ogromnego wsparcia. W trakcie zwiedzania Zagrody Młynarskiej i zabytkowego wiatraka uczestnicy własnoręcznie przygotowywali podpłomyki, poznawali rodzaje chleba oraz właściwości pieca chlebowego. Na koniec każdy uczestnik otrzymał swój samodzielnie przygotowany podpłomyk.

Jak napisała nam w sms następnego dnia jedna z Uczestniczek – „było pysznie”. Podpisujemy się rękami i nogami 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z Galerią zdjęć z Uniejowa.