• Potrzebujesz pomocy napisz: e-mail: pomoc@fundacjaart.pl

  lub poradnia@fundacjaart.pl

  Możesz również zadzwonić: 885 55 22 22

 • Menu

  „Jesteś wiele wART” – majowe podsumowanie projektu realizowanego dzięki Miastu Stołecznemu Warszawa

  W maju w ramach projektu „Jesteś wiele wART” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej przy ul. Dąbrowszczaków 8 odbyło się wiele zajęć i spotkań. 

   

  Rodzice z małymi dziećmi brali udział w rodzinnych warsztatach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Warsztaty te są bardzo dobrą okazją do zacieśnienia więzi między członkami rodzin, budowania poczucia bezpieczeństwa

  dziecka w relacji z rodzicem. W warsztatach wzięło udział 6 rodziców i 6 dzieci.

   

  Rodzinnie było również podczas zajęć o charakterze arteterapeutycznym „Autoportret”. Dzieic i rodzice zastanawiali się jakie cechy wewnętrzne i zewnętrzne najlepiej ich opisują i wyrażali to w postaci pracy plastycznej, było i poważnie i bardzo wesoło. Każdy z obecnej 12 wychodził z przekonaniem, że ma silne strony i jest w pewien sposób niepowtarzalny.

   

  Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozpoczęły poznawanie emocji i sposobu ich wyrażania podczas zajęć „Przyjaciele Zippiego”. Tytułowy Zippi to sympatyczny patyczak a nasi uczestnicy mieli możliwość poznania żywych patyczaków J – baaaardzo się większości, z 18 uczestników warsztatów, podobały.

   

  Dzieci – już od chwili poczęcia  – mogły wziąć udział w „Gordonkach” – zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania. Czyli to taka forma „umuzykalniania” mózgu. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 10 dzieci i 3 rodziców.

   

  Przy okazji Nocy Muzeów zorganizowaliśmy w ramach projektu warsztaty „Anioły Praskie” i koncert poezji śpiewanej. Rodziny lepiły podczas warsztatów własne Anioły z samoutwardzalnej masy rzeźbiarskiej. Rodzice wieczorem wzięli udział w pięknym koncercie poezji i autorskich piosenek Marcina Stycznia. W wydarzeniach wzięło łącznie udział 46 dorosłych i 16 dzieci.

   

  Grupa Wsparcia dla osób, które borykają z problemem uzależnienia lub współ-uzależnienia spotkała się 4 razy i uczestniczyło w tych spotkaniach 16 dzielnych osób.

   

  W maju nasza pani psycholog udzieliła 11 godzin konsultacji indywidualnych. 

   

   

 • Aktualności

  dr hab. Jacek Kulbaka- Członek Rady Naukowej

  mgr historii (UMCS) dr nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (2004), habilitacja w zakresie nauk społecznych (2014). Wieloletni (czynny) [...]

  „Moja Rodzina na Pradze”- prace konkursowe

  12.10 o 24.00 zakończyliśmy przyjmowanie prac w konkursie „Moja Rodzina na Pradze”. Prac, które spełniały wymogi formalne wpłynęło 7. [...]

  Dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska- Przewodnicząca Rady Naukowej

  mgr filologii polskiej dr nauk humanistycznych w obszarze nauk pedagogicznych (od maja 2001) ukończone studia z zarządzania oświatą, ukończone [...]