• Potrzebujesz pomocy napisz: e-mail: pomoc@fundacjaart.pl

  lub poradnia@fundacjaart.pl

  Możesz również zadzwonić: 885 55 22 22

 • Menu

  „Jesteś wiele wART” – majowe podsumowanie projektu realizowanego dzięki Miastu Stołecznemu Warszawa

  W maju w ramach projektu „Jesteś wiele wART” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej przy ul. Dąbrowszczaków 8 odbyło się wiele zajęć i spotkań. 

   

  Rodzice z małymi dziećmi brali udział w rodzinnych warsztatach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Warsztaty te są bardzo dobrą okazją do zacieśnienia więzi między członkami rodzin, budowania poczucia bezpieczeństwa

  dziecka w relacji z rodzicem. W warsztatach wzięło udział 6 rodziców i 6 dzieci.

   

  Rodzinnie było również podczas zajęć o charakterze arteterapeutycznym „Autoportret”. Dzieic i rodzice zastanawiali się jakie cechy wewnętrzne i zewnętrzne najlepiej ich opisują i wyrażali to w postaci pracy plastycznej, było i poważnie i bardzo wesoło. Każdy z obecnej 12 wychodził z przekonaniem, że ma silne strony i jest w pewien sposób niepowtarzalny.

   

  Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym rozpoczęły poznawanie emocji i sposobu ich wyrażania podczas zajęć „Przyjaciele Zippiego”. Tytułowy Zippi to sympatyczny patyczak a nasi uczestnicy mieli możliwość poznania żywych patyczaków J – baaaardzo się większości, z 18 uczestników warsztatów, podobały.

   

  Dzieci – już od chwili poczęcia  – mogły wziąć udział w „Gordonkach” – zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania. Czyli to taka forma „umuzykalniania” mózgu. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 10 dzieci i 3 rodziców.

   

  Przy okazji Nocy Muzeów zorganizowaliśmy w ramach projektu warsztaty „Anioły Praskie” i koncert poezji śpiewanej. Rodziny lepiły podczas warsztatów własne Anioły z samoutwardzalnej masy rzeźbiarskiej. Rodzice wieczorem wzięli udział w pięknym koncercie poezji i autorskich piosenek Marcina Stycznia. W wydarzeniach wzięło łącznie udział 46 dorosłych i 16 dzieci.

   

  Grupa Wsparcia dla osób, które borykają z problemem uzależnienia lub współ-uzależnienia spotkała się 4 razy i uczestniczyło w tych spotkaniach 16 dzielnych osób.

   

  W maju nasza pani psycholog udzieliła 11 godzin konsultacji indywidualnych. 

   

   

 • Aktualności

  Warsztaty dla całych Rodzin w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej

  RODZINNA KLUBOKAWIARNIA PRASKA to nazwa przywodząca na myśl ciepło i zapach kawy i herbaty, niezobowiązującej przestrzeni klubowej, miejsca [...]

  Czytamy „Wesele”

  Zapraszamy 2 września w godzinach 15.00 – 18.00 do udziału w akcji Narodowe Czytanie 2017. W tym roku w głosowaniu internautów wybrano na jego [...]

  „Czas dla Rodzin”- wspólny projekt Fundacji A.R.T. oraz OPS WAWER

  Cel projektu „Czas dla Rodzin”: zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej, przez objęcie kompleksowym wsparciem, działaniami aktywnej [...]