• Potrzebujesz pomocy napisz: e-mail: pomoc@fundacjaart.pl

  lub poradnia@fundacjaart.pl

  Możesz również zadzwonić: 885 55 22 22

 • Menu

  Jesteś wiele wART- podsumowanie czerwiec 2017

  W czerwcu w ramach projektu „Jesteś wiele wART” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej przy ul. Dąbrowszczaków 8 również wiele się działo. 

   

  Rodzice z małymi dziećmi brali udział w rodzinnych warsztatach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Mogli pogłębić relacje z dzieckiem, poznać jego potrzeby, przeżyć przyjemne doznania i pozytywne emocje, być naturalnym w swoim zachowaniu przy jednoczesnym świadomym kontrolowaniu swoich zachowań W warsztatach wzięło udział 4 rodziców i 4 dzieci.

   

  Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym kontynuowały poznawanie emocji i sposobu ich wyrażania podczas zajęć „Przyjaciele Zippiego”. Nieco były zawiedzione  brakiem towarzystwa żywych patyczaków, ale prowadząca obiecała 13 uczestnikom, że od sierpnia patyczaki będą znowu obecne na zajęciach.

   

  Dzieci – już od chwili poczęcia J – brały  udział w „Gordonkach” – zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona.  Zajęcia pokazały, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową,  a nawet czytaniem i pisaniem. W zajęciach czerwcowych uczestniczyło łącznie 20 dzieci i 4 rodziców.

   

  Rodziców zaprosiliśmy na interaktywne warsztaty „Pochwały mają moc”. Pochwały i zachęty pomagają dziecku w kształtowaniu samooceny, dodają wiary we własne możliwości, pomagają lepiej radzić sobie z problemami, dają poczucie bezpieczeństwa. Ważne zwłaszcza w rodzinach przeżywających trudności aby pamiętać o wzmacnianiu swoich dzieci. Po mini-wykładzie i prezentacji rodzice mieli możliwość rozmowy z prowadzącym – terapeutą ds. rozwoju, coachem, trenerem i wykładowcą w jednym. W wykładzie uczestniczyło 10 rodziców. W tym samym czasie młodzież w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego ( 9 osób) obejrzała film edukacyjny „Życie pod murem” o ogromnej potrzebie miłości, pogoni za lepszym życiem, lękiem które prowadzić mogą do uzależnienia.

   

  Grupa Wsparcia dla osób, które borykają z problemem uzależnienia lub współ-uzależnienia spotkała się 4 razy i uczestniczyło w tych spotkaniach 18 osób.

   

  W maju pani psycholog udzieliła 9 godzin konsultacji indywidualnych.  Rodzice skorzystali również z 10,5 godziny coachingu wychowawczego.

   

   

 • Aktualności

  Warsztaty dla całych Rodzin w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej

  RODZINNA KLUBOKAWIARNIA PRASKA to nazwa przywodząca na myśl ciepło i zapach kawy i herbaty, niezobowiązującej przestrzeni klubowej, miejsca [...]

  Czytamy „Wesele”

  Zapraszamy 2 września w godzinach 15.00 – 18.00 do udziału w akcji Narodowe Czytanie 2017. W tym roku w głosowaniu internautów wybrano na jego [...]

  „Czas dla Rodzin”- wspólny projekt Fundacji A.R.T. oraz OPS WAWER

  Cel projektu „Czas dla Rodzin”: zwiększenie aktywności społeczno – zawodowej, przez objęcie kompleksowym wsparciem, działaniami aktywnej [...]