• Potrzebujesz pomocy napisz: e-mail: pomoc@fundacjaart.pl

  lub poradnia@fundacjaart.pl

  Możesz również zadzwonić: 885 55 22 22

 • Menu

  Jesteś wiele wART- podsumowanie czerwiec 2017

  W czerwcu w ramach projektu „Jesteś wiele wART” w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej przy ul. Dąbrowszczaków 8 również wiele się działo. 

   

  Rodzice z małymi dziećmi brali udział w rodzinnych warsztatach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Mogli pogłębić relacje z dzieckiem, poznać jego potrzeby, przeżyć przyjemne doznania i pozytywne emocje, być naturalnym w swoim zachowaniu przy jednoczesnym świadomym kontrolowaniu swoich zachowań W warsztatach wzięło udział 4 rodziców i 4 dzieci.

   

  Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym kontynuowały poznawanie emocji i sposobu ich wyrażania podczas zajęć „Przyjaciele Zippiego”. Nieco były zawiedzione  brakiem towarzystwa żywych patyczaków, ale prowadząca obiecała 13 uczestnikom, że od sierpnia patyczaki będą znowu obecne na zajęciach.

   

  Dzieci – już od chwili poczęcia J – brały  udział w „Gordonkach” – zajęcia umuzykalniające prowadzone wg teorii E. E. Gordona.  Zajęcia pokazały, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Kształcenie języka muzycznego ma bowiem związek ze słuchaniem, gestykulowaniem, mową,  a nawet czytaniem i pisaniem. W zajęciach czerwcowych uczestniczyło łącznie 20 dzieci i 4 rodziców.

   

  Rodziców zaprosiliśmy na interaktywne warsztaty „Pochwały mają moc”. Pochwały i zachęty pomagają dziecku w kształtowaniu samooceny, dodają wiary we własne możliwości, pomagają lepiej radzić sobie z problemami, dają poczucie bezpieczeństwa. Ważne zwłaszcza w rodzinach przeżywających trudności aby pamiętać o wzmacnianiu swoich dzieci. Po mini-wykładzie i prezentacji rodzice mieli możliwość rozmowy z prowadzącym – terapeutą ds. rozwoju, coachem, trenerem i wykładowcą w jednym. W wykładzie uczestniczyło 10 rodziców. W tym samym czasie młodzież w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego ( 9 osób) obejrzała film edukacyjny „Życie pod murem” o ogromnej potrzebie miłości, pogoni za lepszym życiem, lękiem które prowadzić mogą do uzależnienia.

   

  Grupa Wsparcia dla osób, które borykają z problemem uzależnienia lub współ-uzależnienia spotkała się 4 razy i uczestniczyło w tych spotkaniach 18 osób.

   

  W maju pani psycholog udzieliła 9 godzin konsultacji indywidualnych.  Rodzice skorzystali również z 10,5 godziny coachingu wychowawczego.

   

   

 • Aktualności

  Porady specjalistów styczeń 2018

  Wielu z nas staje przed sytuacjami trudnymi, które zakłócają nasze normalne funkcjonowanie. Nie wynika to bynajmniej z naszych deficytów, a jest [...]

  2017 w A.R.T.

  Dotarliśmy do końca roku.  To także moment na podsumowanie a działo się dużo:-) Dużo z Wami i dla Was. Od stycznia 207 do grudnia 2017 wraz z [...]

  Zamów szkolenie- wesprzyj Fundację A.R.T.

  Cel jest niczym betonowy fundament, który koniecznie należy położyć, zanim zbudujemy dom. Lisa Mc Innes-Smith Szkolenia odbywają się w formie [...]

  „Powiedz o TYM Komuś” podsumowanie kampanii

  W dniach od 4 do 31.12.2017 trwała kampania „Powiedz o TYM komuś” skierowana do osób doświadczających przemocy.  Zależało nam na tym, aby [...]