• Potrzebujesz pomocy napisz: e-mail: pomoc@fundacjaart.pl

  lub poradnia@fundacjaart.pl

  Możesz również zadzwonić: 885 55 22 22

 • Menu

  Miasteczko Mikołaja w Markach

  Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia jest wspaniałą okazją aby zaprosić zamieszkujące w  Markach rodziny z dziećmi, a zwłaszcza rodziny wielodzietne, zagrożone wykluczeniem, przeżywające różnego rodzaju trudności, do wzięcia udziału w wydarzeniu „Miasteczko Mikołaja – rodzinne spotkanie świąteczne”. Spotkanie zorganizujemy w dniu 22 grudnia br. w Szkole Podstawowej  nr. 3 ul. Pomnikowa 21 w godzinach 11.00 – 15.00. Będzie ono miało bezpłatny charakter dla jego uczestników.

  Wydarzenie prowadzone będzie przy świątecznej muzyce przez Śnieżynkę, animatorów, pod czujnym okiem Mikołaja. W czasie jego trwania zaproponujemy:

  1. Świąteczny program artystycznywidowisko dla dzieci z zabawami, konkursami, śmiesznymi gagami i wesołymi tańcami „na scenie”, które zakładają aktywny udział dzieci i rodziców. W trakcie programu mały pokaz iluzji na wesoło: Jak wyczarować cukiereczki z brzuszka czy pieniążki z kapelusza? Tego dowiedzą się uczestnicy podczas występu. Jednym z konkursów będzie rodzinny konkurs wiedzy o zwyczajach i potrawach wigilijnych w różnych regionach Polski. Wszyscy uczestnicy konkursów zostaną nagrodzeni drobnymi nagrodami (słodycze, galanteria papierowa, książeczki, itp.).
  2. Wspólne udekorowanie jednej z choinek w miejscu prowadzenia imprezy – kultywowanie pięknej tradycji.
  3. Rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych, które stworzą rodzinny, niepowtarzalny klimat w domach uczestników. Podczas warsztatów przygotujemy również wspólnie papierowe łańcuchy do ozdobienia choinki w miejscu imprezy.
  4. Warsztaty kulinarne zdobienia pierników – lukry, perełki, gwiazdki, serduszka i inne jadalne ozdoby pozwolą na stworzenie słodkich upominków lub słodkich ozdób choinkowych.
  5. Szalone, świąteczne eksperymenty z Małymi Einsteinami czyli świąteczna fizyka i chemia oraz magia świąt dla małych – wielkich odkrywców. Z tych warsztatów każdy uczestnik wyjdzie z samodzielnie przygotowanym drobiazgiem.
  6. Wspólne, rodzinne śpiewanie kolęd czyli zanikającej rodzinnej tradycji, w tym „kolędowe karaoke” z mikrofonem.
  7. Wręczenie dzieciom słodkich upominków przez Mikołaja
  8. Poczęstunek świąteczny: pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony z uszkami, bigosik z chlebem, makowiec, sernik, owoce, pierniczki, woda, soki, kawa, herbata.

  Projekt współfinansowany przez Gminę Marki.

 • Aktualności

  6 Festiwal Rodziny już za niecały miesiąc.

  Już za niecały miesiąc, na Stadionie Miejskim Legii Warszawa, odbędzie się 6 Festiwal Rodziny, współfinansowany przez m.st. Warszawa. Festiwal ma [...]

  „DWIE STOLICE” wraz z Jerzym Petersburskim na spotkaniu z Seniorami

  „Dwie stolice” to wspólny projekt warszawskiego i krakowskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Przedstawione i skonfrontowane w nim zostaną obyczaje [...]

  Specjaliści Fundacji A.R.T. w programie „Eks-tra Zmiana”

  Agnieszka Tobota – Prezes Fundacji A.R.T. Joanna Barlińska – psycholog, terapeuta, Izabella Polichnowska – psycholog ekspertami w [...]

  Zbiórka publiczna podczas Nocy Muzeów i 6 Festiwalu Rodziny

  WAŻNE! WSTĘP NA NOC MUZEÓW ORAZ FESTIWAL RODZINY JEST BEZPŁATNY. JEDNAK JUŻ OD 18.05 DO 16.06 BĘDZIEMY PROWADZIĆ ZBIÓRKĘ PUBLICZNĄ, KTÓRA ZOSTAŁA [...]

 • Facebook
  Twitter
  INSTAGRAM