Przekaż 1% na Fundację Legii!

Dzięki Waszemu wsparciu w ubiegłym roku udało nam się dotrzeć do wielu potrzebujących. Teraz znów mocno na Was liczymy. Bądź #GotowyDoPomocy i wesprzyj Fundację Legii 1% swojego podatku. Ten prosty gest nic nie kosztuje, a może wiele zmienić!

Idea 1% – pomagać jest prosto!

Fundacja Legii ma status organizacji pożytku publicznego – możecie więc przekazać 1% podatku na jej działalność. W minionym roku cały dochód pozyskany z Waszych wpłat przeznaczyliśmy m.in. na organizację wyjazdów socjoterapeutycznych dla dzieci, wsparcie placówek dziennych pracujących z młodzieżą, organizację zajęć z języka angielskiego dla dzieci zagrożonych wykluczeniem, organizację wigilii dla osób starszych. Podsumowanie naszych wszystkich działań znajdziecie w tym miejscu. Bez Waszego wsparcia nie byłoby to możliwe, dlatego w tym roku także bardzo na Was liczymy.

Na co zostaną przekazane środki z 1% przekazane Fundacji Legii.

Dochód pozyskany z 1% zostanie w pełni przeznaczony na realizację celów statutowych. Fundacja Legii koncentruje się m.in. na pomocy rodzinie oraz osobom niepełnosprawnym. Tworzymy i wspieramy inicjatywy mające za cel polepszenie warunków rozwoju potrzebujących rodzin z całej Polski, między innymi w zakresie zdrowia, edukacji, kultury oraz sportu. Nasze wsparcie skierowane jest do najbardziej potrzebujących, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji. Zależy nam na niwelowaniu barier dzielących ludzi od dobrego, godnego życia, a także na spełnianiu, czasem prozaicznych, marzeń. Pragniemy także, w miarę naszych możliwości finansowych, prowadzić projekty skierowane do ogółu społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem sportu, edukacji i wychowania.

Jak przekazać 1% na Fundację Legii?

To proste. Wypełniając rozliczenie podatkowe PIT wystarczy wpisać w odpowiednim miejscu nr KRS naszej Fundacji: 0000312389. Przygotowaliśmy dla Was także ułatwienie – kreator rozliczeń, który automatycznie uzupełni pole 1% danymi Fundacji. Korzystając z kreatora rozliczeń decydujesz się wesprzeć Fundację Legii.

Dostępne są dwie wersje kreatora rozliczeń w wersji online 1
lub w wersji instalacyjnej 2

Zrób to z nami krok po kroku:

Krok 1. Wybierz właściwy formularz rozliczenia podatkowego PIT

Krok 2. W polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) wpisz nr KRS Fundacji: 0000312389

Krok 3. Będzie nam niezmiernie miło jeśli w polu „Informacje uzupełniające” zaznaczycie krzyżykiem zgodę na przekazanie nam Waszych danych – wykorzystamy te informacje do wysłania pisemnych podziękowań za wpłaty

Krok 4. Wysłać formularz do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

Pamiętajcie – nie ma możliwości samodzielnej wpłaty 1% podatku na konto Fundacji. Może to zrobić jedynie Urząd Skarbowy za pośrednictwem deklaracji z Waszego rozliczenia rocznego.

Kto może przekazać nam 1% podatku

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z 19 % stawki podatku (tzw. podatek liniowy),
  • emeryci jeśli samodzielnie rozliczają PIT (nie przez ZUS).

Osoby prawne nie mogą przekazać 1% podatku, ale mogą nas wesprzeć darowiznąDarowiznę można przekazać na poniższe konto:

Fundacja Legii
ul. Łazienkowska 3