Rodzinna Klubokawiarnia Praska – podsumowanie – maj 2017

Maj w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej to eksperymenty, warsztaty manualne i słodkości.

Na warsztatach szycia rodzice, przy często „zajmującej” pomocy swoich dzieci ,   uszyło sobie piękne , kolorowe maskotki do przytulania.

W plastycznych warsztatach „Laleczkowo” uczestnicy wykonali piękne, małe laleczki. Niepowtarzalne, takiej nie kupicie w żadnym sklepie. Łącznie w warsztatach manualnych wzięło udział 20 osób, rodziców i dzieci.

Na warsztatach ekologicznych „Coś fajnego z niczego – nakarm rybkę”- uczestnicy zrobili z pomocą makulatury kolorowe rybki. Rybki były głodne, więc je również nakarmili. Chcecie wiedzieć jak? Przyjdźcie na kolejne warsztaty z cyklu „Coś fajnego z niczego”

Na kolejnych zajęciach „Mali Einsteini” poznaliśmy aż 3 rodzaje bumerangów. Dzieci dowiedziały się jak są zbudowane i jak działają bumerangi.  Wykonały samodzielnie chemiczny bumerang i bumerang kołowy.

Na warsztatach „Ach, to powietrze”  podczas wykonywania  eksperymentów, dzieci dowiedziały się, że oprócz udziału w tym niezwykle ważnym procesie jakim jest oddychanie, powietrze ma kilka innych zadziwiających i unikalnych właściwości.

Podczas warsztatów kulinarnych powstały słodkie,  wielopiętrowe J i niepowtarzalnie ozdobione arcydzieła z wafli, czekolady, żelek, owoców suszonych i kandyzowanych, różnorodnych cukierniczych ozdób i posypek. Dzieci nauczyły się również robić samodzielnie lukier.

Warsztaty kompetencji wychowawczych pogłębiały wiedzę rodziców dotyczącą roli i mocy „słowa”  w wychowywaniu dziecka.  Rozmawialiśmy o pochwałach, komplementach, ocenianiu, karach i konsekwencjach, krzyku i komunikowaniu oczekiwań.

Rodzicielska Grupa Wsparcia regularnie się spotykała dzieląc się doświadczeniami i zawiązując przyjaźnie i okazując sobie wsparcie.

Rodzice i dzieci skorzystali z indywidualnych spotkań z : prawnikiem, pedagogiem, terapeutą, psychologiem, psychologiem dziecięcym i logopedą – łącznie 26 godzin porad.

Zorganizowaliśmy sąsiedzką wyprzedaż garażową – pojawiły się ubrania, zabawki, gry, wózki, rowerki, drobny sprzęt AGD, biżuteria, okulary, klapki i inne większe i mniejsze akcesoria.

Opisane bezpłatne zajęcia i spotkania odbyły się w ramach projektu „Rodzinna Klubokawiarnia Praska – Centrum Aktywności Lokalnej” dofinansowanego z FIO w 2017 roku.