• Potrzebujesz pomocy napisz: e-mail: pomoc@fundacjaart.pl

  Możesz również zadzwonić: 885 55 22 22

 • Menu

  Spotkanie z Seniorami- ogłoszenie konkursu ASOS 2020

  Mieliśmy ogromną przyjemność gościć przedstawicieli Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: Panią Minister Marlenę Maląg, Sekretarza Stanu Pana Stanisława Szweda, Pana Wojewodę Konstantego Radziłła oraz Pana Posła Pawła Lisieckiego, którzy na spotkaniu z seniorami- uczestnikami projektów „Seniorzy wiele warci” (2 edycje) rozmawiali na temat aktualnie zakończonej edycji projektu. Projekt został zrealizowany przez Fundację A.R.T. wspólnie z Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

  Problem osób starszych nabiera  coraz większego znaczenia bowiem od roku 2013 odnotowuje się ujemny przyrost naturalny i przewagę liczby osób w wieku 60+ nad liczbą dzieci i młodzieży. Do tego dochodzą: często złe warunki mieszkaniowe oraz niekorzystna sytuacja materialna (na tle innych dzielnic m.st. Warszawy najniższe dochody na mieszkańca dzielnicy), która ogranicza dostęp do leczenia (zakupu leków), uczenia się, rekreacji czy aktywnego trybu życia osób starszych.

  Podczas briefingu prasowego pani minister ogłosiła otwarcie konkursu ofert do programu ASOS w edycji na rok 2020. Spotkanie odbyło się w Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

 • Aktualności

  Mariusz Kędzierski Ambasadorem projektu #pociagdoprofilaktyki

  SZTUKA ŻYCIA – dzięki sztuce odnalazłem sens życia Nazywam się Mariusz Kędzierski i urodziłem się w 1992 roku. Na świat przyszedłem bez rąk, [...]

  3 urodziny Rodzinnej Klubokawiarni Praskiej

  Jak co roku okazji do świętowania jest wiele.  w dniu 09.02.2020 roku Rodzinna Klubokawiarnia Praska  obchodziła swoje 3 urodziny!!! To dla nas [...]

 • Facebook
  Twitter
  INSTAGRAM